سفر به سمنان

۱۰ جای دیدنی سمنان در تابستان

چشمه علی در ۳۵ کیلومتری شمال دامغان در مسیر گذرگاه دامغان- کیاسر- ساری و در میان روستاهای آستانه و کلاته رودبار قرار دارد. این چشمه که آب شهر دامغان نیز از آن تأمین می‌شود، یگانه از مناطق بسیار باصفای دامغان می‌باشد که از زمان‌های قدیم تفرجگاه فرمانروایان و پادشاهان بوده است. از آنجا که ایالت قومس (استان سمنان) و شهر دامغان باره توجه سلاطین اولیه ایل قاجار بود، به همین جهت آغامحمدخان و فتحعلی شاه قاجاریه در چشمه علی دامغان ساختمان‌های زیبایی بنا کردند.

10 جای دیدنی سمنان در تابستان

۶-آبشار نسروا

آبشارهای زیبای نسروا که بخشی از هدایای الهی به طبیعت و سرزمین باستانی دامغان است در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی شهر دیباج واقع شده اند . گذرگاه مناسب برای دستیابی به آبشارها بدین نوع است که بعد از طی ۹ کیلومتر از جاده اصلی دیباج به گلوگاه نخستین جاده خاکی سمت راست خویش را ۱۲ کیلومتر طی می نمایید…

10 جای دیدنی سمنان در تابستان

۷-دره خوش آبرود

دره خوش آبرود در ۲۳ کیلومتری روستای ده نمک پیمان دارد . این به موازات دره قالیباف و با فاصله چهارکیلومتری از آن یکی از دیدنی ترین تنگه های فرمانروایی سمنان است . در ساختارهای منطقه ، سازند کرج مربوط به دوران ائوسن که دربرگیرنده ماسه سنگ توفی ، توف ، لایه های مارن ، گچ و شیل است .

10 جای دیدنی سمنان در تابستان

۸-جنگل ابر

جنگل ابر از جنگل‌های قشنگ و خوش‌آب و هوای ایالت سمنان است که در ۵۰ کیلومتری شمال شرق شاهرود و در گذرگاه جاده شاهرود به آزادشهر استان گلستان و در روستای ابر پیمان دارد.این جنگل با ۳۵ هزار هکتار وسعت در ادامه جنگل‌های سرسبز شمال مملکت است و از آنجا که فضای این جنگل را پوششی از ابر فرا گرفته به همین علت این جنگل را جنگل ابر می‌نامند.

10 جای دیدنی سمنان در تابستان

۹-چشمه نگارمن

چشمه نگارمن در ۵ کیلومتری شمال غرب روستای نگارمن و ۲۳ کیلومتری شما غرب شاهرود در فرمانروایی سمنان پیمان دارد . صدای جوشش آب در هرگوشه از این چشمه به گوش می رسد ، جریانی سرشاراز حیات و شادابی . آب چشمه نگار من از میانی سنگهای آهکی خارج می آید به همین انگیزه سختی کمی دارد و از کیفیت خوب آشامیدنی برخوردار است .

10 جای دیدنی سمنان در تابستان

۱۰-آبشار اوبن

آبشار اوبن در کران استان های سمنان و مازندران در ناحیه نگهداری شده دودانگه پیمان گرفته است. از نظر گذرگاه هوایی به روستای سرخده که در دامنه‌ی جبهه جنوبی خط‌الرأس نرو-خیرو پیمان دارد کم و بیش است و از لحاظ مسیری که عمدتاً از راه آن به آبشار می‌رسند به روستای میانا (در دامنه‌ی شمالی خط‌ الرأس) تقریبا است.
+ نوشته شده در دوشنبه 20 اسفند 1397ساعت 23:18 توسط amir | | تعداد بازدید : 12