سفر به سمنان

غذای محلی سمنان

رژیم غذایی سنتی استان سمنان , به دلیل حضور غذاهای متنوع و لذیذ و به کارگیری از مواد غذایی ساکن و محلی , بها غذایی مطلوبی داراست . غذاهایی همچون سبزی‌پلو دامغانی , خورشت هویج و پسته , خلال پلو , ته‌چین گرمسار , چرتمه‌پلو , تاک‌پلو , ته‌چین کشمش و لپه سمنان , ته‌چین شهمیرزاد , مانی پلو , چلوگوشت و . . . صرفا جزو این خوراک‌های ساکن و سنتی این استان را تشکیل می دهد . با کجارو همراه باشید تا به معرفی بعضی از آن ها بپردازیم .

استان سمنان به دلیل قرارگیری در منطقه‌ی جغرافیایی ویژه با اقلیم بیابانی و نصفه بیابانی و همینطور به دلیل موقعیت آب و خاک , از حالت کشاورزی مطلوبی برخوردار نیست . طبق داده ها بیان شده بوسیله کارشناسان محیط زیست و کشاورزی , صرفا ۲ درصد از مساحت استان سمنان را کشت آبی رنگ و دیم , تشکیل داده است . گندم , جو , سیب زمینی , یونجه , چغندر , شبدر و پسته تحت عنوان تولیدات کشاورزی این خطه از مملکت شناخته میگردد . با این حال می‌توان تنوع جذاب و شگفت‌انگیزی از غذاها و خوراک‌های سنتی و محلی را در برنامه‌ی غذایی خانواده‌های این حوزه‌ از کشور ایران روئت کرد . خوراکی‌های مصرف آن ها به دلیل استعمال از مواد اولیه‌ی مغذی و دربردارنده قیمت غذایی مطلوب , پیشنهاد شده‌است .

سبزی‌ پلو دامغان

در رژیم غذایی سنتی اهل ایران , برنج یکی‌از اصلی‌ترین مواد اولیه‌ی مصرفی است که در تراز بزرگ و قابل توجهی کشت و به مردمان عرضه میشود . این ماده‌ی غذایی باارزش خاصیت ویژه‌ای داراست که می‌توان به ثبت قند خون , تامین ویتامین B , بهبود اثرات ناشی از بیماری فشار خون , موءثر برای بیماری‌های قلبی و اسهال خونی و یکی شایسته ترین مواد در مرتفع کردن مشکلات پوستی اشاره نمود . بخش اعظمی از متخصص ها تغذیه و تندستی مصرف برنج را به طور کته نسبت به بقیه روش‌های تهیه‌ی آن , سفارش می‌نمایند . سبزی‌پلوی دامغان یکی غذاهای مستقر و سنتی استان سمنان است که آشپزها و بانوان هنرمند

+ نوشته شده در شنبه 18 اسفند 1397ساعت 18:40 توسط amir | | تعداد بازدید : 11