سفر به سمنان

مهاجرت به کانادا و مقدمه ای بر قوانین اقامت کانادا

مهاجرت به کانادا ، گرفتن اقامت کانادا و شرایط دریافت ماندن و تابعیت کانادا در این نوشتار باره رسیدگی و تحلیل علمی پیمان گرفته است. بهترین گذرگاه کوچ به کانادا چیست؟ از چه طرقی می نا اقامت کانادا را کسب کرد؟ شرایط اخذ گذرنامه کانادا به چه چهره است؟ مهمترین نکات کوچ به کانادا و شرایط اقامت کانادا با به کارگیری مشاورهای وکیل مهاجرت مجرب در این مقاله ذکر شده است. مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت و تابعیت این مملکت از ۶ روش قابل اتمام است. قانون شهروندی کانادا بر مبنای قانون ۱۹۴۷ و بنیادنامه ۱۹۷۷می باشد. کسانی که پیش از ۱۴ فوریه ۱۹۷۷ شهروند کانادا بوده اند، شهروند کانادا باقی می مانند.


سوالات مربوط به پیش از ۱ ژانویه ۱۹۴۷ (تاریخ استقلال) باید به صورت مستقیم از سفارت کانادا پرسیده شود.


مهاجرت به کانادا از راه ویزای کاری

کار به عنوان یگانه از طریق های کوچ به کانادا مورد پروا بسیاری از متقاضیان مهاجرت قرار گرفته است. با توجه به شرایط کانادا و وضعیت حیات در این کشور متقاضیان مهاجرت از بین طریق های کوچ به کانادا ، کار را به عنوان اولویت نخست پیمان می دهند. در کانادا پیشه طبق سیستم امتیازبندی می باشد که پس از به حداقل رسیدن امتیاز می نا برای آن اقدام کرد.


براساس سیستم امتیازدهی از طریق سیستم اکسپرس اینتری و طبق پارامترهای زیر

سن

پیشنهاد کاری

مدرک تحصیلی

سابقه کار

مدرک زبان

شرایط همسر

در مرحله اول باید ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز شدنی کسب شود الی امکان ورود به گام دوم وجود داشته باشد. در گام دوم نیز طبق فاکتورهای بالا امتیازات جدید محاسبه می شود.


در قانون جدید، پیشنهاد شغلی از کشور کانادا به جز در ۶ کار خاص از ۶۰۰ امتیاز به ۵۰ امتیاز کاهش یافت هم چنین فرد پس از دریافت دعوتنامه از کشور کانادا ۹۰ روز فرصت دارد تقاضا ماندن خود را به ثبت رساند و کشور کانادا بعد از رسیدگی مدارک درخواست کننده طی مدت ۶ ماه برای صدور ویزا برای ماندن دائم متقاضی اقدام می نماید. بسیاری از فرمانروایی های مملکت کانادا به طور مجزا به جذب نیروی کارآزموده می پرداختند ولی در سنه های تازه بیشتر استان ها خویش را با سیستم فدرال منطبق کرده و از همین طریق Express Entry برای جذب قوای خود کاربرد نمودند. بعضی از استان ها در مملکت کانادا بصورت مجزا طی بازه زمانی خاص و طی چند مرتبه در سنه اقدام به جذب نیروی کارآزموده می نمایند.

+ نوشته شده در شنبه 25 اسفند 1397ساعت 2:16 توسط amir | | تعداد بازدید : 9

۱۰ جای دیدنی سمنان در تابستان

چشمه علی در ۳۵ کیلومتری شمال دامغان در مسیر گذرگاه دامغان- کیاسر- ساری و در میان روستاهای آستانه و کلاته رودبار قرار دارد. این چشمه که آب شهر دامغان نیز از آن تأمین می‌شود، یگانه از مناطق بسیار باصفای دامغان می‌باشد که از زمان‌های قدیم تفرجگاه فرمانروایان و پادشاهان بوده است. از آنجا که ایالت قومس (استان سمنان) و شهر دامغان باره توجه سلاطین اولیه ایل قاجار بود، به همین جهت آغامحمدخان و فتحعلی شاه قاجاریه در چشمه علی دامغان ساختمان‌های زیبایی بنا کردند.

10 جای دیدنی سمنان در تابستان

۶-آبشار نسروا

آبشارهای زیبای نسروا که بخشی از هدایای الهی به طبیعت و سرزمین باستانی دامغان است در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی شهر دیباج واقع شده اند . گذرگاه مناسب برای دستیابی به آبشارها بدین نوع است که بعد از طی ۹ کیلومتر از جاده اصلی دیباج به گلوگاه نخستین جاده خاکی سمت راست خویش را ۱۲ کیلومتر طی می نمایید…

10 جای دیدنی سمنان در تابستان

۷-دره خوش آبرود

دره خوش آبرود در ۲۳ کیلومتری روستای ده نمک پیمان دارد . این به موازات دره قالیباف و با فاصله چهارکیلومتری از آن یکی از دیدنی ترین تنگه های فرمانروایی سمنان است . در ساختارهای منطقه ، سازند کرج مربوط به دوران ائوسن که دربرگیرنده ماسه سنگ توفی ، توف ، لایه های مارن ، گچ و شیل است .

10 جای دیدنی سمنان در تابستان

۸-جنگل ابر

جنگل ابر از جنگل‌های قشنگ و خوش‌آب و هوای ایالت سمنان است که در ۵۰ کیلومتری شمال شرق شاهرود و در گذرگاه جاده شاهرود به آزادشهر استان گلستان و در روستای ابر پیمان دارد.این جنگل با ۳۵ هزار هکتار وسعت در ادامه جنگل‌های سرسبز شمال مملکت است و از آنجا که فضای این جنگل را پوششی از ابر فرا گرفته به همین علت این جنگل را جنگل ابر می‌نامند.

10 جای دیدنی سمنان در تابستان

۹-چشمه نگارمن

چشمه نگارمن در ۵ کیلومتری شمال غرب روستای نگارمن و ۲۳ کیلومتری شما غرب شاهرود در فرمانروایی سمنان پیمان دارد . صدای جوشش آب در هرگوشه از این چشمه به گوش می رسد ، جریانی سرشاراز حیات و شادابی . آب چشمه نگار من از میانی سنگهای آهکی خارج می آید به همین انگیزه سختی کمی دارد و از کیفیت خوب آشامیدنی برخوردار است .

10 جای دیدنی سمنان در تابستان

۱۰-آبشار اوبن

آبشار اوبن در کران استان های سمنان و مازندران در ناحیه نگهداری شده دودانگه پیمان گرفته است. از نظر گذرگاه هوایی به روستای سرخده که در دامنه‌ی جبهه جنوبی خط‌الرأس نرو-خیرو پیمان دارد کم و بیش است و از لحاظ مسیری که عمدتاً از راه آن به آبشار می‌رسند به روستای میانا (در دامنه‌ی شمالی خط‌ الرأس) تقریبا است.
+ نوشته شده در دوشنبه 20 اسفند 1397ساعت 23:18 توسط amir | | تعداد بازدید : 11

غذای محلی سمنان

رژیم غذایی سنتی استان سمنان , به دلیل حضور غذاهای متنوع و لذیذ و به کارگیری از مواد غذایی ساکن و محلی , بها غذایی مطلوبی داراست . غذاهایی همچون سبزی‌پلو دامغانی , خورشت هویج و پسته , خلال پلو , ته‌چین گرمسار , چرتمه‌پلو , تاک‌پلو , ته‌چین کشمش و لپه سمنان , ته‌چین شهمیرزاد , مانی پلو , چلوگوشت و . . . صرفا جزو این خوراک‌های ساکن و سنتی این استان را تشکیل می دهد . با کجارو همراه باشید تا به معرفی بعضی از آن ها بپردازیم .

استان سمنان به دلیل قرارگیری در منطقه‌ی جغرافیایی ویژه با اقلیم بیابانی و نصفه بیابانی و همینطور به دلیل موقعیت آب و خاک , از حالت کشاورزی مطلوبی برخوردار نیست . طبق داده ها بیان شده بوسیله کارشناسان محیط زیست و کشاورزی , صرفا ۲ درصد از مساحت استان سمنان را کشت آبی رنگ و دیم , تشکیل داده است . گندم , جو , سیب زمینی , یونجه , چغندر , شبدر و پسته تحت عنوان تولیدات کشاورزی این خطه از مملکت شناخته میگردد . با این حال می‌توان تنوع جذاب و شگفت‌انگیزی از غذاها و خوراک‌های سنتی و محلی را در برنامه‌ی غذایی خانواده‌های این حوزه‌ از کشور ایران روئت کرد . خوراکی‌های مصرف آن ها به دلیل استعمال از مواد اولیه‌ی مغذی و دربردارنده قیمت غذایی مطلوب , پیشنهاد شده‌است .

سبزی‌ پلو دامغان

در رژیم غذایی سنتی اهل ایران , برنج یکی‌از اصلی‌ترین مواد اولیه‌ی مصرفی است که در تراز بزرگ و قابل توجهی کشت و به مردمان عرضه میشود . این ماده‌ی غذایی باارزش خاصیت ویژه‌ای داراست که می‌توان به ثبت قند خون , تامین ویتامین B , بهبود اثرات ناشی از بیماری فشار خون , موءثر برای بیماری‌های قلبی و اسهال خونی و یکی شایسته ترین مواد در مرتفع کردن مشکلات پوستی اشاره نمود . بخش اعظمی از متخصص ها تغذیه و تندستی مصرف برنج را به طور کته نسبت به بقیه روش‌های تهیه‌ی آن , سفارش می‌نمایند . سبزی‌پلوی دامغان یکی غذاهای مستقر و سنتی استان سمنان است که آشپزها و بانوان هنرمند

+ نوشته شده در شنبه 18 اسفند 1397ساعت 18:40 توسط amir | | تعداد بازدید : 10

حقایق جالب درباره سمنان

حقایق جذاب در رابطه سمنان
سمنان از شرق با شهرهای دامغان شاهرود , از شمال به درجزین , مهدی‌شهر و شهمیرزاد و از غرب با سرخه همسایه است . مسافت آن تا تهران ۲۱۶ کیلومتر است و به سامانه ریلی سراسری تهران _ شهر مشهد مقدس , متصل است و دو فرودگاه داراست . سمنان پرجمعیت‌ترین شهر استان سمنان است . آب و هوای سمنان کم آب و معتدل بوده و نژاد مردمان آن آریایی است و به لهجه پارسی صحبت میگویند .

در‌این مقاله به سراغ حقایق جذاب درباره با این شهر رفته‌ایم , با ما همراه باشید تا بیشتر درباره با سمنان بدانید :

۱ . در طول شاهنشاهی ماد , سرتاسر استان سمنان مدرن جزئی از امپراتوری بزرگ ماد بود . بعد از مادها کوروش بزرگ بعداز تسخیر آسیای صغیر به نواحی شرقی کشور‌ایران رفت و تا رود سیحون پیشروی کرد .

سمنان

۲ . کوروش ایالت پارت که مشتمل بر خراسان و کومش ( قومس , به‌طور تقریبی استان سمنان مدرن ) می شد را به‌علاوه سیستان ( تیزهوش ) و خوارزم را به قلمرو خویش طولانی تر کرد . بعداز کوروش , کمبوجیه به پادشاهی رسید , مبتنی بر وصیت کوروش حکومت خوارزم , پارت و کارمانیا ( کرمان ) به عهده بردیا گذارده شد . در‌این عصر , سمنان نظیر پلی , سه ایالت راگا ( ری ) , خراسان و استرآباد ( گرگان ) را به نیز وصل میکرد .

مسجد جامع سمنان

مسجد جامع سمنان

۳ . پس از یورش اسکندر مقدونی و حکومت سلوکیان , سلوکیان برای رضایت ایرانیان و عدم کودتا آن ها , اختیارات اکثری به ایرانیان پارتی دادند . حکمرانان پارتی نیز برای راضی نگه‌داشتن مردمان , شصت شهر در ایالت کومش ساختند که می‌توان به آپاما ( لاسجرد کنونی از روستاهای شهرستان سرخه ) و هکاتم‌پلیس ( صددروازه یا این که دامغان کنونی ) اشاره نمود . در زمان اشکانیان کومش یکی‌از ایالات هجده‌گانه اشکانی بود و با نام‌های کمیسن و قومیس شناخته می شد .

مسجد امام سمنان

مسجد امام سمنان

۴ . در عصر ساسانیان سمنان به دلیل قرار داشتن در راءس رفت وآمد شمال و جنوب است
+ نوشته شده در چهارشنبه 15 اسفند 1397ساعت 23:54 توسط amir | | تعداد بازدید : 12

مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا

مهاجرت به کانادا از روش سپرده گذاری برنامه استانی بریتیش کلمبیا یگانه فعالیت آفرینان باتجربه ای است که فراهم سپرده گذاری در بریتیش کلمبیا می‌باشند و می‌ خواهند فعالانه کسب و کاری را در آنجا رئیس کنند . در صورت پذیرفتن درخواست شما , روادیدِ اقامت دایم کانادا برای شما و اشخاص خانواده تان صادر خواهد شد که به شما قابلیت معاش و فعالیت کردن در کانادا را میدهد .


در مورخ ٢ جولای ٢٠١۵ دولت بریتیش کلمبیا طرح تازه و بهبود یافته هجرت از طریقکارافرینی به استان بریتیش کلمبیا را معرفی کرد . روش هجرت کارافرینی به استان بریتیش کلمبیا BC PNP entrepreneur immigration stream کارآفرینان با تجربه‌ای که فراهم سرمایهگذاری و سازمان فعال یک بیزینس در استان بریتیش کلمبیا باشد را جذب می کند . کارآفرینان درین برنامه می بایست دست کم دارنده ۶۰۰ هزار دلار کانادا سرمایه اول باشند که‌این سرمایه را از راه‌هایقانونی به‌دست آورده‌اند . همینطور درخواست کننده کارافرینی در استان بریتیش کلمبیا بایستی بعداز ورود به بریتیش کلمبیا دستکم ٢٠٠ هزار دلار در بیزینس متبوع سپرده گذاری کند . این برنامه اینک به طوری است که درخواست کنندگان هجرت به کانادا می بایست در سیستم آنلاین سازمان مسافرت ثبتنام کرده و مبتنی بر سن و تحصیلات و مهارت انگلیسی و میزان دارایی مالی و تجربه بیزینس و تجاری و همینطور مهاجرت قبل به استان بریتیش کلمبیا امتیاز بگیرند . متقاضیانی که بالاترین امتیاز را اخذ نمایند از آن‌ها نظیر سیستم اکسپرس اینتری برای مبادرت دعوت به کار خواهد آمد . این اشخاص نامه‌ای بهعنوان ITA که به عبارتی دعوت طومار میباشد را اخذ خواهند کرد و بعداز آن مدارک تکمیلی رابایددر مجال ۴ ماه ارائه کنند . در اینجا نکات حساس طرح مسافرت به استان بریتیش کلمبیا از روش کارافرینی و بیزینسی را مرور می کنیم .

شما می توانید در مورد زندگی یا مهاجرت به کانادا هر سوالی را از موسسه مقدم بپرسید.

+ نوشته شده در سه شنبه 14 اسفند 1397ساعت 10:38 توسط amir | | تعداد بازدید : 13

پنج تفرجگاه مهم سمنان

چشمه علی دامغان

چشمه‌علی مکانی جذاب در ۳۵ کیلومتری شمال دامغان در مسیر رویکرد دامغان - کیاسر - ساری و بین روستاهای آستانه و کلاته رودبار قراردارد . این چشمه که آب شهر دامغان هم از آن تأمین می‌گردد , یکی‌از بخشها دوچندان باصفای این شهر و مکانی مطلوب برای گذراندن یک روز تابستانی است .


با اعتنا به شواهد تاریخی , در پیشین به دلیل وجود یک‌سری مجرای آب در‌این گلشن به آن «عالی بولاغ» یا این که «هزار چشمه» می‌گفتند ویژگی‌های یگانه اقلیمی و محیط سرسبز و باصفای چشمه‌علی سبب شده‌است تا از زمان‌های دیرباز این ناحیه و چشمه‌ آن موردتوجه مردمان و حاکمان قرار گیرد .


مجموعه‌ چشمه‌علی که یک کدام از مهمترین تفریحگاه‌های شهر دامغان به‌حساب می آید , درواقع فضایی برای تفریح تابستانی پادشاهان قاجار بوده است .


جذاب های سمنان , حاذبه های توریسم سمنان


مجموعه‌ چشمه‌علی یکی مهم ترین تفریحگاه‌های شهر دامغان به‌حساب می آیداستان سمنان و شهر دامغان موردتوجه پادشاهان قاجار بوده‌اند به همین علت آغامحمدخان و فتحعلی‌شان قاجار مبادرت به ساخت این عمارت در‌این ناحیه کردند . علاقه‌ فتحعلی فرمانروا به‌این خطه از کشور ایران بدین ادله است که شهر دامغان درواقع محل تولد او بوده و وی در مولودخانه‌ دامغان , متولد شده‌است .


او بعداز به سلطنت وصال , یک سری توشه بدین شهر سفرکرده است . وقتی که فتحعلی‌شاه برای دوری از پیشرفت‌های نادر میرزا پسر شاهرخ نادری در مشهد مقدس به جهت خراسان میرفت , دراین جا توقف کرد و به عبارتی زمان امر کرد که‌این عمارت را در آنجا سازه نمایند .

بعداز ساخت عمارت فوق , فرمانروا گفت : «این عمارت , کعبه ثانی نیاز دارد» و دستورداد تا مسجدی در کنار چشمه بسازند . پس در کنار این عمارت مسجدی با طاق‌های رومی ساخته شد که تا چند سال گذشته هم اثراتی از آن چشم میشد . فتحعلی‌شاه در آن زمان دستورداد وقف‌نامه‌ای صادر شود.

+ نوشته شده در دوشنبه 13 اسفند 1397ساعت 23:56 توسط amir | | تعداد بازدید : 13

آداب و رسوم مردم سمنان


مردم استان سمنان همچون مردمان ساير نصیب هاي ايران از اشکال غذاها , نان ها , سالادها و سبزي هاي رايج در سبد غذايي خویش به کار گیری مي كنند . برخي از غذاها و نان ها زیرا نان سمناني و سبزي پلوي سمناني و آبگوشت خربزه و ته چین گرمسار اعم از غذاهايي است كه صرفاً در اين استان تهيه و طبخ مي شوند كه بخشی از غذاهاي یگانه محلي اين استان است .رسوم مردمان سمنان , سمنان , خرقه هاي محليپوشاک
پوشاک مردمان استان به نحوي با وضعيت آب و هوايي استان رابطه دارااست . امروزه خرقه هاي معمول كه زنان و مردان سمناني مي پوشند به عبارتی كت و شلوار و پيراهن براي مردان و خیمه و مانتو , شلوار و پيراهن براي زنان است . درین در میان , پوشاک مردمان شهرستان گرمسار با وضعيت آب و هوايي كل ناحیه در رابطه است . امروزه جامه هاي محلي در شهرها و بخش هاي متعدد شهرستان گرمسار كمتر مورد استعمال قرار مي گيرند و مردمان شهرستان گرمسار به عبارتی جامه هاي رايج در كل كشور و استان را به کارگیری مي كنند . از سمت دیگر , مردمان شهرستان سمنان كمتر از جامه هاي محلي به کار گیری مي كنند و جامه هاي معمول روز كه در همگی بخش ها ايران مورد به کارگیری است در اين خطه از ايران نيز اشاعه دارااست .جامه هاي محلي مردان مشتمل بر : سرپوش مردانه , بدن پوش تابستاني مردانه , بدن پوش زمستاني مردانه و پاپوش مردانه است .جامه هاي محلي زنان عبارت است : نوعي سرپوش موسوم به چارقد كه طرح و متاع و رنگ و میزان آن درمناطق متفاوت فرق مي كند , بيشتر زنان محلي سمناني از بدن پوشي به اسم پيراهن که اصطلاحاً به آن شوي مي گويند , به کارگیری مي نمایند . شليته نيز از ديگر جامه هاي مورد استعمال زنان سمناني است . پاپوش زنانه نيز بسته به فصل گرم يا سرد متعدد است که مورد به کار گیری قرار مي گيرد .


+ نوشته شده در شنبه 11 اسفند 1397ساعت 22:16 توسط amir | | تعداد بازدید : 12